باربری گریتینگ و مقاومت محصولات گریتینگ

یکی از ویژگی های منحصر به فرد گریتینگ توان باربری بالای آن است. این ویژگی سبب شده گریتینگ بخش وسیعی از رقیبان خود به ویژه در صنعت سنگین را از دور خارج کند. حال این سوال به وجود می آید: مگر گریتینگ تا چه اندازه مقاوم است که تا این حد مورد توجه قرار گرفته است؟

این توری های موازی که بر یک سطح عمود شده اند به دلیل تحمل وزن بالا و سایر ویژگی هایشان تفاوت حائز اهمیتی با نمونه های مشابه خود دارند و این موضوع سبب شده سهم قابل توجهی از تقاضای بازار به سمت محصولات گریتینگ برود. امروزه انواع گریتینگ در صنایع مختلف خواهان زیادی دارند و هر یک از آن ها به دلیل مقاومت بالا مورد استقبال مصرف کنندگان قرار می گیرند.

انواع گریتینگ

توان باربری محصولات گریتینگ

توان باربری و انعطاف پذیری گریتینگ در محیط های گوناگون باعث شده محصولات گریتینگ کاربرد های متفاوتی در محیط های سنگین داشته باشد. طبق آمار به دست آمده از یک پژوهش دانشگاهی به کارگیری گریتینگ در برنامه های مختلف سبب افزایش عملکرد مکانیکی آن ها می شود. این روزها توان بالای باربری گریتینگ مورد توجه بخش های مختلف جامعه قرار گرفته و در موقعیت های مختلف و حتی حساس، خواهان زیادی پیدا کرده است.

به همین دلیل انواع گریتینگ در مکان های مهمی همچون کفپوش پالایشگاه ها و محیط های صنعتی، بزرگراه ها، توری کارخانه ها، پله های اضطرای، باراندازها، روکش های ورودی فرودگاه ها، شهر سازی، کشتی سازی، مخازن، محل تردد کامیون ها و . . . استفاده می شود.

ویژگی محصولات گریتینگ

به غیر از مواردی که گفته شد، می توان به ویژگی های زیر که باعث متمایز شدن گریتینگ از سایر نمونه های مشابه و انتخاب آن می شود، اشاره نمود:

– مقاومت در برابر لرزش ( ضد لغزش)
– هزینه مناسب و مقرون به صرفه
– سهولت و سرعت در نصب
– انعطاف پذیری در عملکرد
– وزن سبک
– سهولت در نگهداری و تعمیر
– مقاومت بالا در عین حال وزن کم
– مقاومت در برابر عوامل محیطی، زدگی، خوردگی و …

محصولات گریتینگ

مقاومت گریتینگ

همانطور که اشاره شد توان باربری گریتینگ سبب شده محصولات گریتینگ طرفداران زیادی در بخش های مختلف صنعت پیدا کند. لازم به ذکر است که مقاومت گریتینگ بستگی به اجزای سازنده و نحوه قرارگیری آن ها در کنار یک دیگر  دارد. اجزای گریتینگ شامل موارد زیر می شود:

تسمه باربر: این قسمت از ساختار گریتنگ به ساپورت های اطراف آن تلقی می شود و وظیفه ی تحمل بار را دارد. تسمه باربر را می توان مهم ترین عامل تعیین کنده در وزن و مقاومت گریتینگ دانست.

رابط: این قسمت از ساختار گریتینگ در تحمل بار نقشی ندارد اما  وظیفه آن نگهداری اجزای گریتینگ در کنار هم و شکل دهی چشمه است.

چشمه: این قسمت از ساختار گریتینگ به فاصله ی بین باربرها با یک دیگر و نیز با یک دیگر تلقی می شود. چشمه مهم ترین بخش گریتینگ است.

چند نکته ی مهم

– هر چه فاصله بین باربرها کمتر باشد، مقاومت و استحکام آن بیشتر می شود.

– چشمه ی گریتینگ تاثیر زیادی در وزن آن دارد.

– مقاومت و وزن گریتینگ در دنیا آوازه دارد.

– هنگام خرید گریتینگ به میزان مقاومت آن در برابر عوامل مختلف و توان باربری اش توجه کنید و قیمت آن را با توجه به کارایی که از آن انتظار دارید بسنجید.

انواع کلاس گریتینگ

انواع کلاس در گریتینگ

محصولات گریتینگ را برا اساس استاندارد EN1433 به چندین دسته تقسیم می نمایند که سه مورد از آن ها به شرح زیر است:

گریتینگ با کلاس A15

در این دسته مدل هایی قرار می گیرند که حدود 1 و نیم تن تحمل وزن دارند و شامل تردد اتومبیل نمی شود.

گریتینگ با کلاس B125

در این دسته مدل هایی قرار می گیرند که حدود 12 تن تحمل وزن دارند و شامل اتومبیل های کم وزن می شوند.

گریتینگ با کلاس C250

در این دسته مدل هایی قرار می گیرند که حدود 25 تن تحمل وزن دارند و شامل محیط های شلوغ می شود.

پس دانستیم که :

مقاومت گریتینگ موجب شده است طرفداران زیادی در صنایع مختلف داشته باشد. گریتینگ به دلیل ویژگی های منحصر به فردش چون مقاومت بالا نسبت به وزن کم، سهولت در نصب، مصونیت از زدگی و خوردگی و … جایگزین نمونه های مشابه در بازار شده است.

میزان فاصله ی باربرها با یک دیگر نسبت به مقاومت گریتینگ رابطه ای عکس دارند ( هرچه فاصله کمتر مقاومت بیشتر) … توانایی باربری بالای گریتینگ سبب به کارگیری انواع گریتینگ در صنایع سنگینی مثل کفپوش فرودگاه ها، محل تردد اتومبیل ها، مخازن و … شده است.

گریتینگ ایران درین

گروه صنعتی ایران درین با سابقه ی تولید انواع گریتینگ این افتخار را دارد که خدمت مشاوره پیش از خرید را به کاربران خود ارائه دهد. به طوری که شما نیاز و کارایی مورد نظرتان را به کارشناسان فروش این گروه اعلام می کنید و آن ها محصولات مناسب را به شما پیشنهاد می دهند. برای اطلاع بیشتر از قیمت ها و محصولات گریتینگ می توانید با گروه صنعتی ایران درین در ارتباط باشید.

اطلاعات تماس

مشاور جهت بازدیداز پروژه و مشاوره رایگان همراه با نمونه کالا

۶۶۱۵۸۳۰۰-۶۶۱۵۸۴۰۰-۶۶۱۵۸۵۰۰-۶۶۱۵۸۶۰۰

سلطانی: ۰۹۱۲۷۶۳۵۹۷۳

زندی: ۰۹۱۲۸۳۵۱۰۶۵

Pin It