طراحی گریتینگ به چند عامل بستگی دارد، به طور کلی برخی  از این عوامل مربوط به شرایط جوی و میزان مقاومت گریتینگ هستند و برخی دیگر  مربوط به سلیقه و نیاز مشتری می باشد. در این مطلب نیز به عوامل مختلفی که بر طراحی گریتینگ موثرند، پرداخته می شود.

همانطور که می دانیم گریتینگ در انواع مختلفی از ساختار و متریال تولید می شود و هر یک از این محصولات دارای ویژگی های مخصوصی می باشند و در مکان های مختلفی کاربرد دارند. طراحی گریتینگ که توسط کارشناسان فنی صورت می پذیرد دارای اهمیت ویژه ای در فرایند تولید گریتینگ است زیرا تاثیری مستقیم بر محصول نهایی و رضایت مشتریان دارد.

با پیشرفت تکنولوژی صنعت طراحی گریتینگ روز به روز پیشرفته و مدرن تر می شود. طراحی گریتینگ تاثیر زیادی بر جلوه و زیبایی بصری محیط دارد به طوریکه می تواند خاطره ای به یاد ماندنی برای بینندگان به جا بگذارد. همانطور که می دانید گریتینگ در متریال و ابعاد مختلفی تولید می شود، طراحی گریتینگ نیز توسط کارشناسان و افراد حرفه ای در این زمینه انجام می شود و طبق استاندارد های بین المللی پیش می رود.

به طور مثال محصولات گریتینگ که قرار است در نمای یک ساختمان به کارگرفته شود باید ضمن زیبایی، مقاومت به سزایی در برابر عوامل جوی و محیطی داشته باشد یا گریتینگی که قرار است در آشپزخانه صنعتی به کارگرفته شود باید در برابر مواد اسیدی و دیگر عوامل فرسایشی مقاوم باشد. به طور کلی می توان گفت گریتینگ بسته به محیطی که قرار است در آن نصب شود و سلیقه مشتری طراحی  متفاوت دارد، برای درک بهتر این موضوع نیز می توان یادآور شکل و جنس گریتینگ و تفاوت آن در فضاهای مختلف شد.

طراحی گریتینگ

طراحی انواع محصولات گریتینگ

در طراحی گریتینگ متغیرهای تاثیرگذار متعددی وجود دارند که با تعامل مصرف کننده و طراح گریتینگ می توان به جمع بندی رسید و محصول مورد نظر مشتری را تولید نمود. این عوامل هر یک تاثیر به سزایی در نحوه تولید محصول نهایی گریتینگ دارند و کارشناسان فنی باتوجه به این عوامل جنس و ساختار گریتینگ را طراحی می کنند. لازم است بدانیم که این عوامل مانند متغیرهای یک معادله هستند که هرکدام دارای وزن و جایگاه مخصوص خود می باشند، به عبارتی دیگر تاثیر هر یک از این عوامل نسبی می باشد.

برخی از عوامل تاثیر گذار بر طراحی گریتینگ عبارتند از:

– شرایط جوی محیطی که قرار است گریتینگ در آن جا به کار گرفته شود.

– اندازه مورد نظر محصولات گریتینگ

– میزان مقاومت و تحمل بار نوع گریتینگ

– میزان زیبایی و لوکسی گریتینگ و پوشش آن

– عمر گریتینگ

– قیمت گریتنگ

انواع گریتینگمراحل طراحی گریتینگ

طراحی و ساخت گریتینگ به دلیل پیچیدگی شامل چندین مرحله است: اولین مرحله مشاوره با کارشناسان و  ثبت سفارش است، در مرحله بعدی سفارش ساخت به واحد تولید ارائه می شود و محصول تولید می شود، در آخر نیز مهندسان و کارشناسان فنی پس از بازبینی مجدد محصول را تایید نموده و برای تحویل به مشتری آماده می سازند. لازم است بدانیم تمامی این موارد بایستی زیر نظر کارشناسان و طبق استانداردهای گریتینگ پیش بروند.

استانداردهای بین المللی گریتینگ عبارتند از :

ANSI MBG 531

ANSI MBG 532

ANSI MBG 533

ASTM A123

لازم است بدانید که این استانداردها در سطح بین المللی به ثبت رسیده اند و هر کدام شامل چندین بند می باشند، نکاتی دیگر نیز وجود دارد که در طراحی سازه های گریتینگ لازم است به آن ها توجه نمایید. اگر بخواهیم خیلی خلاصه به این موارد اشاره کنیم شامل نکات زیر می شود:

• ایجاد یک کد مشخص برای هر گریتینگ
• طول گریتینگ بیشتر از دو متر نشود
• رعایت فاصله یک سانتی متری میان گریتینگ ها
• رعایت فاصله دو سانتی متری میان سطح عادی و برآمده سازه گریتینگ
• تولید گریتینگ پنل با روش الکتروفورج

طراحی گریتینگ

گریتینگ گروه صنعتی ایران درین

گروه صنعتی ایران درین همواره به دنبال کسب رضایت مشتریان خود می باشد و به همین منظور برای ارائه تمامی محصولات خود خدمات مشاوره به مشتریان را در نظر گرفته است. کارشناسان گروه صنعتی ایران درین به منظور رسیدن مصرف کننده به محصول دلخواه خود و کسب رضایت هرچه بیشتر او، بیش از هر موضوعی نقش مشاور را برای مشتریان ایفا می نمایند و  با ارائه مطالب و اطلاعات مورد نیاز مصرف کننده سعی می کند آن ها را در رسیدن به محصول مناسب راهنمایی کند.

برای اطلاع از گریتینگ با گروه صنعتی ایران درین تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان فروش بهره مند شوید. متخصصان ما در این زمینه پاسخگو شما هستند.

اطلاعات تماس

مشاور جهت بازدیداز پروژه و مشاوره رایگان همراه با نمونه کالا

۶۶۱۵۸۳۰۰-۶۶۱۵۸۴۰۰-۶۶۱۵۸۵۰۰-۶۶۱۵۸۶۰۰

سلطانی: ۰۹۱۲۷۶۳۵۹۷۳

زندی: ۰۹۱۲۸۳۵۱۰۶۵

Pin It