کاربرد گریتینگ کجاست ؟

اصلا گریتینگ چه دردی را از ما دوا می کند و کجا استفاده می شود ؟

گریتینگ فقط یک درپوش است ؟

این ها بخشی از سوالاتی است که ممکن است در ذهن خیلی از ما وجود داشته باشد و به دنبال پاسخی دقیق درمورد آن ها باشیم. ندانستن این موضوعات اصلا چیز عجیبی نیست زیرا خیلی از افراد هنوز ذهنیت درستی از این محصول ندارند و با شنیدن اسم گریتینگ به فکر فرو می روند و گمان می کنند تا به حال آن را ندیده اند و لمسش نکرده اند و قرار است با چیزی جدید مواجه شوند. اما این تصور اشتباه است، زیرا  ما هر روز با این محصول سر و کار داریم و ممکن نیست روزی از خانه بیرون برویم و با آن رو به رو نشویم.

ویژگی های منحصر به فرد گریتینگ و به صرفه بودن آن باعث شده است این محصول جایگزین مناسبی برای محصولات مشابه خود باشد. زیبایی، مقاومت بالا، عبور نور و هوا، وزن کم و از همه مهم تر تنوع و انعطافی که مشتری در انتخاب این محصول دارد باعث می شود ذهن او حتی سمت دیگر محصولات نرود. گریتینگ انواع مختلفی دارد که از نظر جنس و متریال و ساختار مدلی خاص دارند.

کاربرد گریتینگ در زندگی ما

زمانی را در نظر بگیرید که جلوی درب منزلتان هستید و دریچه ی آبی در آنجا قرار دارد که با درپوش پوشیده است، احتمالا تا به حال به آن دقت نکردید اما باید بدانید که نام آن گریتینگ است. روزهای بارانی را به یاد آورید که آب به خیابان ها حمله می کند و در دریچه های آب فرو می رود، این دریچه ها یک نوع روپوش دارند که روی آن قرار گرفته است و نامش گریتینگ است. این ها مثال هایی ملموس از کاربردهای گریتینگ بودند و بیشتر برای دست گرمی گفته شدند، اما باید گفت محصولات گریتینگ بسیار متنوع تر و پیچیده تر از این مثال ها هستند.

گریتینگ

کاربرد گریتینگ در صنعت

گریتینگ به این دلیل اینکه از مقاومت و سختی بالا برخوردار است و وزن کمی دارد، خواهان زیادی در صنایع مختلف دارد. این درپوش ها به دلیل زیبایی بصری ای که دارند نسبت به محصولات مشابه خود کاربردی تر هستند و در مکان های مختلفی شاهد استفاده از آن هستیم. عضوی ضروری در صنعت سنگین به حساب می آیند و در بخش های مختلف آن مثل توری ها و کفی سکو ها استفاده می شوند. کاربری گریتینگ را در پالایشگاه ها، نیروگاه ها، صنعت لجستیک، صنعت پتروشیمی و حتی معادن نیز می توان دید. در این مقاله سعی کردیم کاربرد گریتینگ کجاست را برای شما بدرستی عنوان کنیم.

کاربرد گریتینگ در سطح شهر

در مثال های اولیه به کاربرد گریتینگ به عنوان درپوش آب در سطح شهرا اشاره شد، اما کاربرد این محصول در شهرسازی بسیار وسیع تر از درپوش آب بودن است. کاربرد گریتینگ را در ساختمان سازی، کانال های آب، توری، پله های اضطراری، دریچه فاضلاب، اطراف ورزشگاه ها، محافظ درب و پنجره، پل هوایی، کابل های برق، پارک ها، پل ها،  قفسه ها و  . . . می توان دید. به طور کلی می توان گفت گریتینگ به دلیل زیبایی و جلوه بصری ای که دارد در بخش های مختلف شهرسازی به کار گرفته می شود و ابزاری مورد علاقه برای پیمانکاران و معماران است.

انواع گریتینگ

چرا گریتینگ ؟

هر نوع از گریتینگ در محلی خاص به کار گرفته می شود و بسته به محیطی که قرار است تعبیه شود ساخته و انتخاب می شود. مثلا گریتینگ فلزی از پر کاربردترین انواع گریتینگ است و دلیل این موضوع عمر طولانی آن است. گریتینگ کامپوزیت در برابر حرارت بسیار مقاوم است و در محیط هایی که دما بسیار بالا است استفاده می شود.

گریتینگ استیل به دلیل مقاومت بالایی که در برابر زدگی و خوردگی دارد خواهان زیادی در صنعت شیوش شیمیایی و غذایی، داروسازی، آشپزخانه های صنعتی، مخازن نگهداری مواد فاسد شدنی و . . . دارد. امیدوارم الان برای جواب این سوال که کاربرد گریتینگ کجاست ؟ به جواب خوبی رسیده باشید.

محصولات گریتینگ

محصولات گریتینگ ایران درین

گروه صنعتی ایران درین این افتخار را دارد که برای جلب رضایت مشتریان و حفظ اعتماد ارزشمند آن ها، خدمات پیش از فروش را به مشتریان خود ارائه دهد و براساس نیازی که دارند محصولی مناسب به آن ها پیشنهاد کند. برای اطلاع از انواع گریتینگ و نحوه ی ثبت سفارش خود با کارشناسان فروش گروه صنعتی ایران درین تماس بگیرید.

Pin It