گریتینگ گالوانیزه چیست ؟

همه آنچه باید در مورد گریتینگ گالوانیزه بدانیم!

گریتینگ گالوانیزه یکی از مقاوم ترین انواع گریتینگ است که دلیل این استقامت نوع پوشش به کار گرفته شده در آن است.

زمانی که گریتینگ فلزی به پوشش گالوانیزه آغشته می شود و به اصطلاح عمل گالوانیزاسیون انجام می شود، مقاومت آن به قدری افزایش پیدا می کند که در برابر هرنوع زدگی و خوردگی مصون می ماند و شکل اولیه خود را حفظ می کند.

به همین دلیل این محصول از هواداران زیادی برخوردار است و بیشتر سفارشات گریتینگ مربوط به نوع گالوانیزه است.

حال سوال اینجاست که گریتینگ گالوانیزه چیست؟

فلزهای مثل فولاد پیوسته در معرض فساد هستند و برای مقاوم ماندن آن ها بایستی سراغ یک نوع پوشش فساد ناپذیر رفت.

این روپوش فساد ناپذیر گالوانیزه است که همان ورق های فلزی روی است.

گریتینگ گالوانیزه

 

گریتینگ گالوانیزه

در مقاله گریتینگ توضیحات خوبی در خصوص این محصول و کاربردهای آن برای شما ارائه نمودیم. همانطور که گفتیم گریتینگ نوعی شبکه ی فولادی می باشد که همانند یک شبکه توری عمل می کند. شبکه ای متشکل از عناصر فلزی که به صورت طولی و عرضی در کنار هم قرار گرفته بودند.در واقع گریتینگ ها به این شکل تولید و طراحی می شوند.

گریتینگ گالوانیزه به شبکه ی فولادی گالوانیزه ای گفته میشود که برای پوشش سطوح مختلف مثل روی کانالهای آب، کف پله، کف راهروها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین کاربرد درپوش گالوانیزه در کانالهای آب یا همان گاتر است. گاتر می تواند با مصالح بنایی ساخته شود یا از گاترهای پیش ساخته استفاده کنیم. از انواع درپوش گالوانیزه میتوان نوع تسمه در تسمه و تسمه در نیم تسمه را معرفی کرد که این دو نوع پرکاربردترین نوع می باشند. ضخامت تسمه های به کار رفته در درپوش گالوانیزه، همچنین فاصله ی چشمه ها می تواند در مدلهای سفارشی، بسته به کاربری و درخواست پروژه متغیر باشد.